Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów

Oficjalna strona internetowa Gminy Godzianów. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Komunikat z dnia 13.09.2023 r.

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z dnia 13.09.2023 r. informuję, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego miejscowość Godzianów i Kawęczyn, stwierdzono podwyższoną wartość parametru bakteriologicznego, tj. bakterie grupy coli oraz enterokoków.

W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi dla wodociągu Godzianów i Kawęczyn i wprowadził ograniczenie w korzystaniu z niej.

Woda może być stosowana do codziennego mycia, prania porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Nie należy jej stosować w sposób mogący spowodować dostanie się tej wody do przewodu pokarmowego m. in. w wyniku przygotowywania z niej napojów i potraw, wytwarzania lodu, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców, mycia zębów.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Od dnia jutrzejszego, tj. 14.09.2023 r. gmina zapewni mieszkańcom wsi Godzianów i Kawęczyn wodę z zastępczego źródła wody przydatnej do spożycia. Informację o sposobie dystrybucji wody gmina przekaże w kolejnym komunikacie.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Autor:  godzianow.pl
13
WRZ
2023
250
razy
czytano

33/95

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów