Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów

Oficjalna strona internetowa Gminy Godzianów. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Komunikat do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z sezonem jesienno- zimowym.

W związku z ze zbliżającym się okresem zimowym Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Skierniewicach przypomina o obowiązkach ciążących na właścicielach i zarządcach obiektów budowlanych:
- poddanie użytkowanego obiektu budowlanego co najmniej jednej w roku kontroli okresowej, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego m.in. przewodów kominowych- dymowych, spalinowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych (zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo budowlane);
- usuwanie zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych (rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów);
- stałe monitorowanie stanu technicznego podległych obiektów (np. grubość pokrywy śnieżnej, oblodzenie) w okresie występowania niekorzystnych zjawisk (obfitych opadów śniegu połączonych z niskimi temperaturami)- w szczególności dbałość o należyty stan techniczny budynku i niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku, m.in. poprzez stałą kontrolę grubości pokrywy śnieżnej zalegającej na dachu oraz zapewnienie bezpiecznego usunięcia nadmiaru śniegu z dachu.

Autor:  godzianow.pl
15
LIS
2023
142
razy
czytano

34/127

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów