Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów

Oficjalna strona internetowa Gminy Godzianów. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach dotyczące występowania ASF.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Skierniewicach uprzejmie informuje, iż w dniu 21 listopada 2023 r. uzyskano dodatnie wyniki badań w kierunku ASF u dzików na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim. Ognisko nr 2023/2444 zlokalizowane jest w odległości około 5 km od granicy województwa łódzkiego od strony powiatu rawskiego, natomist ognisko 2023/2445 zlokalizowane jest w odległości 1 km od granicy województwa łódzkiego, od strony powiatu rawskiego.

Jednocześnie Powiatowy Lekarz Weterynarii w Skierniewicach informuje, iż w przypadku uruchomienia przez Komisję Europejską procedury zmiany w regionalizacji w związku z wykrytymi ogniskami, rozszerzenie obszarów objętych ograniczeniami może objąć również część województwa łódzkiego. 

W związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzików, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Skierniewicach przypomina o konieczności zachowania zasd bioasekuracji w stadach trzody chlewnej, których ścisłe przestrzeganie ograniczy możliwość przeniesienia wirusa ASF na teren gospodarstw oraz jego dalsze rozprzestrzenianie. 

Aktualna sytuacja epizootyczna przedstawiona jest na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod linkiem https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

 

Autor:  godzianow.pl
29
LIS
2023
222
razy
czytano

55/150

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Gmina Godzianów
Gmina Godzianów